Již jubilejní patnáctý ročník prestižní ankety TOP ženy Česka, který se konal 20. ledna 2020 v noblesních prostorách pražského Fora Karlín, zná své vítězky.

Porota vybírala ve čtyřech kategoriích, a to v kategorii byznys-podnikatelka, byznys-manažerka, veřejná sféra a také v kategorii start-up.

V kategorii byznys-podnikatelka, kde o vítězi rozhodovala porota složená z osmi členů, se na první příčce umístila spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alcaplast Radka Prokopová doprovázená svým manželem Františkem Fabičovicem. Mezi hodnotící kritéria, které porota brala v úvahu při rozhodování patří vliv, výkon, podnikatelský příběh a také společenský přínos.

Společnost Alcaplast rychle expanduje, o což se zasloužily zejména kvalitní a designově zajímavé produkty, které si i sama navrhuje. Tyto produkty vyváží Alcaplast aktuálně do 70 zemí po celém světě. Společnost má ve světě již 8 poboček a k dnešnímu dni eviduje téměř 660 zaměstnanců. Obrat společnosti dosáhl v roce 2019 úctyhodných 1,7 miliardy.