Konfigurátor žlabů
0
Online katalog

  • {{ result.text }}

  • {{ result.text }}

Podlahové žlaby

Žlaby s dokonale čistitelným sifonem

Tam, kde je standardně jedna zápachová uzávěra, využívá nerezový žlab ALCA systém dvou odtokových komor s vyjímatelnými vtokovými dílci. Vzniká tak sifon se zdvojenou zápachovou uzávěrou s možností jednoduchého a dokonalého čistění obou odtokových komor až po odpadní trubku. Díky zdvojené zápachové uzávěře jsme prodloužili dobu mezi údržbovým čistěním odtokových komor na dvojnásobek.

Na vyžádání lze objednat i sifon s kombinovanou zápachovou uzávěrou.

Žlaby s nízkou stavební výškou

Nerezové žlaby ALCA jsou uzpůsobeny nejvyšším nárokům na zabudování. Nabízená minimální stavební výška žlabů ALCA je od 55 mm do 85 mm. Výška 55 mm je vhodná pro rekonstrukce domů, kde je úzký profil betonové vrstvy podlahy. Výška 85 mm je vhodná pro novostavby, ve kterých se už při projektování koupelny počítá se zabudováním žlabu.

Nastavitelný vertikální límec

Žlaby APZ4, APZ104 Low, APZ1004 a APZ1104 Low jsou určeny pro instalaci přímo ke stěně sprchového koutu. Vertikální izolační límec je nastavitelný pro jakýkoliv obklad stěny v tloušťce 6–12 mm. Rozdíl v tloušťkách obkladů se proto nemusí vyrovnávat vrstvou lepidla. Na rozdíl od ostatních liniových žlabů jsou žlaby Flexible přichyceny nejenom do podlahy, ale také přes vertikální límec do stěny sprchového koutu. Následně je límec překryt hydroizolací a obkladem stěny. Žlab tím získá lepší schopnost odizolovat prostor od vlhkosti. Také spádování koupelny ke stěně je snazší.

Perforované rošty ALCA vycházejí z hravých variací geometrických tvarů. Snadno si tak vyberete ten pravý podle svého vkusu. Jsou k dostání ve vysokém lesku nebo kartáčovaném matu. Standardní provedení je v nerezové oceli, ale jsme schopni uspokojit i individuální požadavky na ocel vyšší třídy.

Základ roštu tvoří U-profil z nerezové oceli. Na něj je nalepena masivní deska z nerezové oceli, kaleného skla, mosazi či syntetického kamene. Díky variabilitě povrchu se z plného roštu ALCA stane ozdoba vaší koupelny.

Ve své podstatě jde o speciální vaničku z nerezové oceli. Dno vaničky je přelepeno pásem s hrubým povrchem, který je uzpůsoben pro snadné obložení dlažbou nebo vodovzdorným dřevem. Tento rošt se tak stane součástí dlažby a plně splyne se zbytkem koupelny.

Naši designéři navrhli podlahové žlaby ALCA v různých variantách, aby perfektně zapadly do stylově různorodých koupelen, a tím ještě podpořily individualitu jejich majitelů. I když nabízíme širokou škálu podlahových roštů, vždy jsme měli na paměti designovou čistotu a prvotřídní kvalitu.

Design lákající k doteku ukrývá pravou krásu pod povrchem. Jsme rádi, že vám můžeme představit naši novinku v podobě modulárního žlabu. Ten si můžete ve třech jednoduchých krocích sami navolit tak, aby maximálně vyhovoval stavebním dispozicím vaší koupelny.

Plastové žlaby představují ekonomické řešení v segmentu podlahových žlabů. Použití jiného materiálu umožňuje snížit cenu při zachování relativně vysokých funkčních vlastností. Jsou vyrobeny z vysoce odolného plastu, který odolává mrazu i chemii. Na výběr je ze dvou druhů žlabů – standardního s dvoukomorovým sifonem nebo prostorově úsporného modelu.