Ve svých dovednostech soutěžili již podesáté učni středních odborných škol a učilišť ve slovenské Žilině. Tamní Stredná odborná škola stavebná hostila pod záštitou Samosprávného žilinského kraje soutěž Mladý stavbár 2018. Jedním ze sponzorů klání, které se v areálu školy uskutečnilo ve dnech 3. – 4. října, byla již tradičně také naše společnost Alcaplast.

„Celkem šestatřicet žáků z devíti slovenských a českých škol se utkalo v kategoriích Zedník-obkladač, Tesař a samozřejmě i Instalatér. Z poslední jmenované disciplíny si první místo odnesli učni domácí školy, kterým na paty šlapali žáci Střední průmyslové školy a odborného učiliště z Vyškova. Třetí místo obsadilo Střední odborné učiliště Kyjov,“ vyjmenoval školitel Alcaplastu, a zároveň i předseda poroty, Ivo Fischer.

Jak dodal, čtvrté a páté místo si mezi sebou rozdělily Stredná odborná škola technická Čadca a Střední škola stavebních řemesel z Brna-Bosonoh.

„Instalatéři bojovali o umístění po oba dva dny. První den soutěžili v pájení mědi a ve svařování plastového potrubí. Druhý den pak v montáži modulu AM101/1120, montážních rámů A104/1200, umyvadla se sifonem A41P, ventilů a armatury Schell a potrubního systému Plastin,“ popsal Fischer s tím, že na závěr došlo i na tlakovou zkoušku a ozkoušení funkčnosti jak našich modulů, tak i vodovodní armatury.

Účastníci, kteří měli možnost dozvědět se na prezentacích také více o produktech společnosti Alcaplast, úkoly podle slov školitele zvládli až na drobnosti skvěle.