Konfigurátor žlabů
0
Online katalog
Eshop

  • {{ result.text }}

  • {{ result.text }}

IMG 1551Firma Alca plast, s.r.o. dlouhodobě spolupracuje se středními školami a s odbornými učilišti v celé ČR i SR. Provádí semináře a prezentace zejména pro budoucí instalatéry a na celé řadě odborných škol se v rámci výuky studenti připravují na výrobcích firmy Alcaplast na budoucí povolání.

Společnost Alcaplast se zavázala ke spolupráci a dodání Předstěnových instalačních WC systémů pro "Jednotné zadání závěrečných zkoušek," obor vzdělání: 36-52-H/001 Instalatér". Dále úzce spolupracuje s Cechem topenářů a instalatérů ČR a každoročně podporuje soutěž odborných dovedností "Učeň instalatér."

 

 

Proběhl již 9. ročník klání Řemeslo / Skill 2019

Ve dnech 17.9.-19.9.2019 proběhl již 9.ročník soutěže učňů Řemeslo / SKILL2019

Soutěž probíhala na náměstí Přemysla Otakara II ve Vysokém Mýtě jak za účastí laické, tak i odborné veřejnosti, pod záštitou Pardubického kraje a města Vysoké Mýto.

Soutěžilo se v následujících oborech: zedník, zedník-zednické práce, obkladač, montér suchých staveb, truhlář a samozřejmě instalatér za účasti 65 žáků z 17 českých i zahraničních škol. V kategorii instalatér první místo patří družstvu SOŠ stavební Žilina VOŠ a SOŠ Vysoké Mýto, druhé místo družstvu SOU Svitavy, třetí místo družstvu SOU plynárenské Pardubice, čtvrté místo VOŠ a SOŠ Vysoké Mýto a páté místo SOU Žamberk. Soutěž je unikátní svou koncepcí, časovým záběrem i náročností soutěžních zadání. Soutěžní pracoviště se proměnily ve skutečné staveniště, kde dvoučlenné týmy museli řešit úkoly a vzniklé problémy jako na reálné stavbě. Soutěžní zadání jednotlivých oborů na sebe navazovalo a jednotlivé soutěžní týmy z různých oborů spolu musely spolupracovat, což byla velmi atraktivní podívaná pro návštěvníky.

Účastníci zvládli své úkoly až na malé drobnosti skvěle.

Alcaplast byl jedním ze sponzorů soutěže a instalatéři zde montovali moduly AM101/1120, WC mísy ALCA, A60 a sifony A43

Při soutěži jsme využili rovněž možnost prezentace firmy formou prezentační dodávky, kam přišli odborní pracovníci, ale také koncový zákazníci informovat se na naše výrobky.

 

Skill 2018: Nejšikovnější instalatéry mají ve Vysokém Mýtě

Již poosmé vybírala porota vítěze soutěžního klání Řemeslo / Skill. Svoje síly na vysokomýtském náměstí Přemysla Otakara II. poměřilo na osmašedesát žáků z více než dvaceti škol z České republiky, Slovenska a Maďarska. Naše společnost Alcaplast u toho samozřejmě nemohla chybět.

„Akce se tentokrát konala v termínu od 18. do 20. září 2018, z čehož 19. a 20. září soutěžilo pět dvoučlenných družstev v pro nás zajímavé kategorii Instalatér. První místo si z ní odnesli domácí. A to učni tamní Vyšší odborné školy stavební a Střední školy stavební,“ prozradil školitel Alcaplastu a zároveň porotce soutěže Ivo Fischer.

Jak dodal, stánek Alcaplastu s produkty a novinkami pro letošní rok, který na vysokomýtském náměstí již tradičně vystavěl, navštívily za pouhé tři dny konání akce desítky lidí.

I v letošním roce se soutěžilo v profesích zedník, obkladač, instalatér, montér suchých staveb a truhlář. Důležitou součástí tohoto tak zvaného stavařského svátku byla také prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních a studijních oborů s praktickými ukázkami řemesel.

Alcaplast podpořil učně stavebních řemesel v soutěži ŘEMESLO/SKILL 2017

Vysokomýtské náměstí Přemysla Otakara II. patřilo od úterý 19. do čtvrtka 21. září 2017 učňům stavebních řemesel. Uskutečnil se tam totiž již sedmý ročník prestižního mezinárodního klání Řemeslo/Skill pod záštitou Pardubického kraje a města Vysoké Mýto, jehož partnerem byla tradičně také naše společnost Alcaplast.

Soutěž Řemeslo/Skill je ojedinělá náročností soutěžních úkolů i pojetím. Náměstí bylo skutečným staveništěm, na němž dvoučlenné týmy učňů musely řešit vzešlé problémy a plnit náročné úkoly.

„Soutěžilo se v oborech zedník, obkladač, montér suchých staveb, truhlář a samozřejmě také instalatér. Klání se zúčastnilo na dvaašedesát žáků z devatenácti českých i zahraničních škol ze Slovenska, z Maďarska a Polska,“ zhodnotil školitel společnosti Alcaplast Ivo Fischer a dodal, že první místo v kategorii instalatér si do Žiliny odvezlo družstvo tamní Střední odborné školy stavební.

 

8. ročník soutěže učňů Mladý stavbár

Soutěž proběhla ve dnech 12. až 13. 10. 2016 v prostorách pořádající SOŠ stavební Žilina za podpory Samosprávného Žilinského kraje.

Celkově se ve třech kategoriích – zedník, tesař a instalatér – účastnilo 48 žáků z 10 slovenských a českých škol. V kategorii Instalatér měli učni za úkol instalovat předstěnové instalační systémy a montážní rámy Alca, dodané do soutěže společností Alcaplast. Jako nejlepší byla vyhodnocena instalace od žáků SOŠ stavební ze Žilina díky které si vybojovali 1. místo.

 

mlady_stavbar_2016 1 mlady_stavbar_2016 1 mlady_stavbar_2016 1

 

Tradiční sponzorská účast v soutěži ŘEMESLO/SKILL 2016

Stejně jako v minulých letech, tak i letos společnost Alcaplast sponzorovala ve dnech 20.–22. 9. 2016 již 6. ročník soutěže učňů Řemeslo/SKILL2016, která každoročně probíhá na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Celá soutěž probíhá pod záštitou Pardubického kraje a města Vysoké Mýto.

Svoji zručnost zde předvedlo 62 učňů 18 českých i zahraničních škol z oborů zedník, obkladač, montér suchých staveb, truhlář a instalatér. V soutěžní kategorii Instalatér nakonec zvítězilo družstvo VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto ve složení Pavel Schlosser a Martin Novák.

 

skill 2016 1 skill 2016 2 skill 2016 3

 

Společnost Alcaplast se účastnila jako sponzor soutěže SKILL 2015

Ve dnech 22.–24. 9. 2015 proběhl 5. ročník soutěže učňů Řemeslo/SKILL2015.

Soutěž proběhla na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě za účasti jak laické tak i odborné veřejnosti, pod záštitou Pardubického kraje a města Vysoké Mýto.

Soutěžilo se v oborech: zedník, obkladač, montér suchých staveb, truhlář a samozřejmě instalatér za účasti 56 žáků z 18 českých i zahraničních škol. První místo v kategorii instalatér patří družstvu SOŠ Žamberk.

 

skill 2015 1 skill 2015 2 skill 2015 3

 

Společnost Alcaplast se účastnila jako sponzor soutěže SKILL 2014

Ve dnech 23.–25. 9. 2014 proběhl 4. ročník soutěže učňů Řemeslo/SKILL2014.

Soutěž proběhla na náměstí Přemysla Otakara II ve Vysokém Mýtě za účastí laické tak i odborné veřejnosti, pod záštitou Pardubického kraje a města Vysoké Mýto.

Soutěžilo se v oborech: zedník, obkladač, montér suchých staveb, truhlář a samozřejmě instalatér za účasti 60 žáků z 20 českých i zahraničních škol. V kategorii instalatér první místo patří družstvu SOŠ Žamberk.

Soutěž je unikátní svou koncepcí, časovým záběrem i náročností soutěžních zadání. Soutěžní pracoviště se proměnili ve skutečné staveniště, kde dvoučlenné týmy museli řešit úkoly a vzniklé problémy, jako na reálné stavbě. Soutěžní zadání jednotlivých oborů na sebe navazovalo a jednotlivé soutěžní týmy z různých oborů spolu museli spolupracovat, což byla velmi atraktivní podívaná pro návštěvníky.

Společnost Alcaplast, lídr v oblasti sanitární techniky na českém a slovenském trhu, dlouhodobě podporuje studenty i učně technických oborů různými formami spolupráce se středními i vysokými školami v České republice a na Slovensku. Jednou z forem podpory je i spolupořádání podobných soutěží.

fotografie1413 fotografie1435

 

Společnost Alcaplast se jako hlavní sponzor účastnila soutěže EMI 2014.

Soutěž kombinovaných družstev žáků oboru elektromechanik, zedník, instalatér, se uskutečnila 9. a 10. dubna 2014 v prostorách Střední odborné školy na Ivanské cestě v Bratislavě. Prací na společné úloze museli žáci nejen dokázat svou zručnost a technické vědomosti, ale také spolupracovat a pochopit technologické možnosti a potřeby kolegů z jiných oborů. Tím se tvůrci soutěže snažili co nejvíce přiblížit reálné praxi a jejím obvyklým problémům. Zadání nejlépe zpracovali žáci SOŠ z Lučence, kterým k úspěchu gratulujeme. Ostatní družstva také předvedla kvalitní práci, což dokazují fotografie z celé soutěže.

Společnost Alcaplast, lídr v oblasti sanitární techniky na českém a slovenském trhu, dlouhodobě podporuje studenty i učně technických oborů různými formami spolupráce se středními i vysokými školami v České republice a na Slovensku. Jednou z forem podpory je i spolupořádání podobných soutěží.

 20140409 142615

 

 

banner eu cz