Konfigurátor žlabů
0
Online katalog
Eshop

  • {{ result.text }}

  • {{ result.text }}

Firma Alca Plast z Břeclavi vybavovala ve Spojených arabských emirátech několik luxusních hotelů. Na základě zkušeností ze zemí Perského zálivu radí českým exportérům začít s byznysem v Dubaji.

Rodinná česká firma Alca Plast je zřejmě víc známá v zahraničí než v Česku. Jde totiž vysloveně o proexportní společnost - sanitární techniku, kterou vyrábí v Břeclavi, vyváží do 40 zemí světa. Z ročního obratu 1,4 miliardy korun představuje export 70 procent. Přestože stavebnictví není odvětvím, které by se mohlo chlubit význačným vývozem, v případě sofistikovaných výrobků to tak úplně neplatí. A to je právě případ Alca Plastu, mezi jehož top výrobní produkty patří třeba luxusní nerezové žlaby do koupelen nebo systémy na dávkování vody pro WC zabudované do zdi.

„U takových věcí není logistika tak nákladná jako třeba u betonových tašek. Navíc záleží na tom, jaký poskytujeme servis, záruku, jak se nám daří oslovovat zákazníka," vysvětluje Radka Prokopová, spolumajitelka a ředitelka firmy. Samozřejmě je ale důležité najít trh, který má o určité produkty zájem, a na něm navázat obchodní vztahy.

Emiráty jsou perspektivním exportním trhem

Firmě Alca Plast se daří především v pobaltských zemích, státech bývalého Sovětského svazu a Jugoslávie, ale vybavovala i pětihvězdičkové hotely v Irsku, Norsku, Německu či Spojených arabských emirátech. Podle Prokopové právě SAE jsou v poslední době dobrou příležitostí pro firmy, které se ve stavebnictví pohybují.

„Mohu porovnávat, jak se každoročně mění třeba Dubaj. Neustále se rozrůstá o další exkluzivní developerské projekty. A s výstavou Expo 2020 bude příležitostí k dalším kontraktům ještě více. Navíc projekty realizované v Dubaji jsou velice dobrou referencí," míní šéfka Alca Plastu, jehož výrobky už našly uplatnění na olympijském plaveckém bazénu v Dubaji.

Jednou z možností, jak se na arabském trhu představit, je podle Prokopové mezinárodní veletrh The Big 5 v Dubaji, který se koná každoročně na podzim a je největší prezentací stavebnictví na Blízkém východě. Letos se uskuteční ve dnech 26. až 29. listopadu.

Celý článek: https://www.businessinfo.cz/