Napsali o nás

TOP ženami roku 2020 jsou Prokopová, Pešková, Zažímalová

Praha - V anketě TOP ženy Česka roku 2020 zvítězily Radka Prokopová, Daniela Pešková a Eva Zažímalová. Spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast Radka Prokopová obhájila titul v kategorii Podnikatelka a předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová byla znovu nejúspěšnější v kategorii Veřejná sféra. Členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková se stala nejúspěšnější manažerkou. Výsledky 16. ročníku ankety dnes zveřejnilo pořádající vydavatelství Economia.

Číst více na www.ceskenoviny.cz

Půl na půl

První dáma českého byznysu ovládá s manželem miliardovou firmu Alca plast. Rovným dílem, 50 na 50. Přestěhovala se kvůli ní z vytoužené Prahy na jih Moravy, teď se ovšem do metropole postupně vrací – za dětmi a samozřejmě za byznysem.

Číst více na iHNed.cz

TOP ženy Česka 2019: Šéfka akademie věd i startupistky. Jubilejní ročník soutěže přinesl žebříček nejúspěšnějších žen

Jubilejní 15. ročník, tři kategorie po 25 jménech plus tři startupistky. To je 93 důvodů, proč jsou TOP ženy Česka nejprestižnějším žebříčkem, který zviditelňuje úspěšné ženy v soukromé i veřejné sféře. Odborná porota už tradičně vybírala v kategoriích TOP podnikatelky, TOP manažerky, TOP ženy veřejné sféry a také tři nejúspěšnější startupistky. Do Síně slávy pak nominovala předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou.

Číst více na iHNed.cz

TOP ženy Česka 2019: Drábová, Zažímalová, Prokopová a Topolová

Vítězkou 15. ročníku ankety TOP ženy Česka se stala předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která se tak dostala do síně slávy. V kategorii Veřejná správa se na první příčce umístila předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Kategorii Podnikatelka ovládla spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast Radka Prokopová a manažerkou roku byla vyhlášena Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto.

Číst více na https://echo24.cz/

TOP ženy Česka: Manažerkou je Topolová, v síni slávy Drábová

Patnáctý ročník ankety TOP ženy Česka zná své vítězky. Královnou žebříčku se stala předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která se tak dostala do síně slávy. V kategorii Veřejná správa se na první příčce umístila předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Kategorii Podnikatelka ovládla spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast Radka Prokopová a manažerkou roku byla vyhlášena Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto. V kategorii Start-up uspěly Květa Vostrá, spoluzakladatelka společnosti Ytica, Vladimíra Josefiová, spoluzakladatelka a finanční ředitelka Spaceti, a Linda Šejdová, spoluzakladatelka Snuggs.

Číst více na www.mediaguru.cz

TOP ženami Česka 2019 se staly Dana Drábová, Zažímalová, Prokopová a Topolová

Patnáctý ročník prestižní ankety TOP ženy Česka zná své vítězky. Královnou žebříčku se stala předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která se tak dostala do síně slávy. V kategorii Veřejná správa se na první příčce umístila předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Kategorii Podnikatelka ovládla spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast Radka Prokopová a manažerkou roku byla vyhlášena Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto. V kategorii Start-up uspěly Květa Vostrá, spoluzakladatelka společnosti Ytica, Vladimíra Josefiová, spoluzakladatelka a finanční ředitelka Spaceti, a Linda Šejdová, spoluzakladatelka Snuggs.

Číst více na https://roklen24.cz/

Každý nemůže žít a podnikat v Praze

Příběh společnosti Alcaplast, výrobce sanitární techniky, kterou na jižní Moravě vybudovali Radka Prokopová s manželem Františkem Fabičovicem, vypadá pohádkově. Lídr oboru ve střední a východní Evropě si ale musel náročnou cestu na vrchol vyšlapat. „Náš segment je velice konkurenční, na trhu se potkáváme se světovými značkami a výrobci, proto musíme mít výrobky dotažené do posledního detailu,“ říká v rozhovoru výkonná ředitelka Alcaplastu.

Číst více ve Světě průmyslu

Moje životní volba je pracovat

„Není to souboj. Pomáháme si. To je hlavní výhoda rodinného byznysu,“ říká Radka Prokopová. S manželem loni zvítězila v soutěži Podnikatel roku.

Je precizní, neplýtvá časem ani gesty, dodržuje termíny i dohody a elegantně se obléká. Při rozhovoru každou větu formuluje přesně a spisovně. Právě její krásná čeština zajímavě rezonuje uprostřed mazlivě zpěvavého moravského nářečí, jímž se mluví všude okolo – na břeclavském náměstí, u tamního pekaře, v kavárně a koneckonců i v recepci sídla Alcaplastu, kde má Radka Prokopová svou ředitelskou pracovnu.

Číst více v ego! Magazín Hospodářských novin

V devadesátých letech se potkali, úspěšný muž a úspěšná žena.

Celý příběh nemá úplně daleko k dokonalosti. V devadesátých letech se potkali. Úspěšný muž a úspěšná žena. On, charismatický praktik, který provozoval velkoobchod se sanitou a instalatérskými potřebami. Ona, milovnice společnosti, jež vedla eventovou agenturu. Dnes společně zaměstná-vají na 600 lidí, vyrábějí 560 produktů, exportují do 40 zemí, generují roční obrat přes půldruhé miliardy korun, vychovávají dvě děti, cestují a provozují úspěšné vinařství. A aby tento americký sen, žitý v Břeclavi, neměl snad málo výjimečnou tečku, od letošního března jsou společně ověnčeni prestižním titulem Podnikatel roku

Číst více v Status K2

Soutěž o titul EY Podnikatel roku 2019 Jihomoravského právě začíná. Hledáme inspirativní podnikatele, kteří mění svět k lepšímu

Jihomoravský kraj je jedním z nejúspěšnějších krajů v historii soutěže – krajští vítězové loňského ročníku, manželská dvojice Radka Prokopová a František Fabičovic ze společnosti Alca plast získali i celorepublikový titul EY Podnikatel roku 2018 a reprezentovali Česko na světovém finále v Monte Carlu

Číst více na EY.cz

Řídíte vlastní byznys a máte zajímavý příběh? Přihlaste se do podnikatele roku a jeďte do Monte Carla

Přihlaste se nebo nominujte výjimečné podnikatele, kteří jsou inspirací a vzorem pro ostatní, do celosvětové podnikatelské soutěže. Společnost EY hledá v České republice již dvacátého Podnikatele roku, který bude naši zemi reprezentovat na světovém finále v Monte Carlu. Porotu soutěže zajímají nejen hospodářské výsledky, ale především výjimečný podnikatelský příběh. Soutěží se v kategoriích EY Podnikatel roku České republiky, EY Technologický podnikatel roku, EY Začínající podnikatel roku a EY Společensky prospěšný podnikatel roku. Přihlášky a nominace je možné podávat do 21. října 2019.

Číst více na Reflex.cz

Nejlepší podnikatelka Česka. Z garáže se dostala až k miliardovým tržbám

Spolu se svým manželem je Radka Prokopová aktuálně nejlepší podnikatelkou Česka. A má to písemně. Vyhráli totiž titul EY Podnikatel roku a zemi reprezentovali i na mistrovství světa podnikatelů v Monte Carlu. Jejich příběh je ideální ukázkou amerického snu v Česku. Firma Alcaplast totiž začínala v garáži. Dnes je lídrem trhu se sanitární technikou a působí v 70 zemích světa.

Číst více na Seznam Zprávy

Alca plast je jednotkou v Česku i u nás v produkcii armatúr

Manželov Františka Fabičovica a Radku Prokopovú, ktorí v roku 1998 založili v juhomoravskom meste Břeclav neďaleko slovenských hraníc spoločnosť Alca plast vyrábajúcu sanitárnu techniku, spojil práve biznis. „Ja som podnikala v úplne inom odbore. Organizovala som večierky a na jednom z nich som stretla Františka. Bolo to v Znojme na južnej Morave, kam som nechodievala veľmi často. Tak sme sa dali dohromady. Ja som opustila svoj pôvodný biznis a spoločne sme založili Alca plast,“ spomína Radka Prokopová na osudový okamih.

Číst více na FinWeb.sk

EY Světovým podnikatelem roku 2019 se stal americký start-upista a filantrop Brad Keywell ze společnosti Uptake Technologies

Praha, 9. června 2019 – Vítězem letošního světového finále soutěže EY Podnikatel roku byl na slavnostním ceremoniálu v monackém Salle des Étoiles v sobotu večer vyhlášen Brad Keywell, generální ředitel americké společnosti Uptake Technologies, Inc. Soutěže se zúčastnilo celkem 761 podnikatelů, Brad Keywell byl vybrán z 57 národních vítězů ze 47 zemí a regionů, kteří se v Monaku utkali. V 19leté historii této mezinárodní soutěže je to již třetí Američan, který tento prestižní titul získal. V minulosti se stejné cti dostalo Hamdimu Ulukayovi, zakladateli společnosti Chobani, Inc., který vyhrál v roce 2013, a Waynu Huizengovi, zakladateli společnosti Huizenga Holdings, Inc., který zvítězil v roce 2005.

Číst více na EY Podnikatel roku