Již dvacáté třetí slavnostní vyhlášení ankety Českých 100 nejlepších letos proběhlo v pátek 30. listopadu ve Španělském sálu Pražského hradu. Břeclavský výrobce Alcaplast se umístil na fantastické 81. pozici. Patří tak mezi ty nejlepší na českém trhu, kterým vévodí škoda Auto, ČEZ či Agrofert a dokázal tak, že i sortiment sanitární techniky je na našem trhu nepostradatelný. Tato prestižní soutěž oceňuje obdivuhodné výsledky českých firem a přirozeně pomáhá budovat umístěným kandidátům zaslouženou publicitu.

Číst více na http://www.chytre-bydleni.cz/

Přejete si moderní koupelnu s nadčasovými prvky bez zbytečných konstrukcí, které narušují prostor? Vyzkoušejte předstěnové instalační systémy Alcaplast, s nimiž můžete pustit uzdu své fantazii a vytvořit tak jedinečný a příjemný prostor. Předstěnové instalační systémy jsou montážní prvky s nosnými vlastnostmi, které slouží především k uchycení toalety, umyvadla, bidetu, nebo například pisoáru. Firma Alcaplast se zabývá výrobou sanitárního zařízení již od roku 1998 a snaží se nabídnout svým zákazníkům to nejlepší na trhu.

Číst více na https://www.akoupelnyatopeni.cz/

František Fabičovic spolu se svou ženou Radkou Prokopovou vybudovali největšího středoevropského výrobce sanitární techniky společnost Alcaplast, což jezjednodušeně řečeno vše, co najdete za dlaždičkami vaší koupelny. Na trhu jsou přes 20 let a dodnes je neopouští apetit dál růst a brousit kolem sebe věci k dokonalosti. „Dopěti let bychom chtěli být na tržbách kolem čtyř miliard korun, tedy na dvojnásobku,“ říká František Fabičovič, jenž volný čas věnuje zvelebování a zavodňování jihomoravské krajiny a razí přístup, že nemá smysl budovat něco, co vás potom nebude těšit.

Číst více na https://www.csobpanorama.cz/

Mít v prostorách toalety vždy svěží vzduch. S takovým cílem vstupuje se svojí novinkou na trh společnost Alcaplast. Tento přední výrobce sanitární techniky ve střední a východní Evropě přichází s komfortním systémovým řešením odvětrávání toaletních prostor s nuceným odtahem vzduchu přes toaletní mísu. Jsou jím modely předstěnových instalačních systémů ALCA s označením „V“ a ventilátor.

Číst více na http://www.sci-data.cz/

Fotbalové mistrovství světa je za námi a zná své vítěze. I přesto, že se český tým nekvalifikoval ani na účast, Češi své stopy na ruských stadionech přece jen zanechali. Vděčíme za to břeclavské společnosti Alcaplast, lídru na trhu se sanitární technikou, která vybavila několik fotbalových svatostánků nemalým počtem svých produktů v řádech tisíců.

Číst více na http://www.chytre-bydleni.cz/

Ačkoli letošní fotbalové mistrovství světa již zná své vítěze, stopa Alcaplastu na tamních stadionech žije i nadále. Břeclavská společnost totiž odeslala několik tisíc svých produktů hned do několika fotbalových svatostánků.

Číst více na https://voda.tzb-info.cz/

Praha - Celý květen do práce „na vlastní pohon“. Tuhle výzvu spolku Auto*Mat přijalo letos 16 347 zaměstnanců z 1 838 firem. Ti všichni se chtěli protáhnout, pobavit se s kolegy a ještě udělat něco pro životní prostředí a dopravu ve městě. Přitom šetrně překonali 3 545 322,7 km a ušetřili 457 tun CO2.

Číst více na https://www.cykloserver.cz/

Jen těžko budete na českém trhu hledat výraznějšího výrobce sanitární techniky, než jakým je Alcaplast. Působí u nás už 20 let a své narozeniny oslavil ve velkém stylu.

Číst více na https://www.chytrebydleni.cz/

Soutěž MANAŽER ROKU je v České republice jedinečná, žádná jiná neoceňuje manažery napříč odvětvími, profesemi a regiony. Právem je považována za měřítko v této nelehké profesi. V roce 2018 – příhodně v roce stoletého výročí založení republiky – slaví MANAŽER ROKU 25 let od svého vzniku.

Za 25 let pořadatelé MANAŽERA ROKU zpracovali 3048 nominací, v rámci soutěže bylo hodnoceno 1487 finalistů a na slavnostním vyhlášení oceněno 59 Manažerů a Manažerek roku. Večer 19. dubna se na Pražském hradě sejdou ti nejlepší z nejlepších, aby spolu s vyhlašovateli, zakladateli, zástupci vlády a partnery oslavili toto významné jubileum.

Číst více na https://www.iprosperita.cz/

Speciálně upravený modul pro hendikepované osoby nebo pro lidi se sníženou hybností momentálně testuje břeclavská společnost Alcaplast v brněnské Fakultní nemocnici Brno na Interní gastroenterologické klinice.

Číst více na http://www.prvnizpravy.cz/

Speciálně upravený modul pro hendikepované osoby nebo pro lidi se sníženou hybností momentálně testuje břeclavská společnost Alcaplast v brněnské Fakultní nemocnici Brno na Interní gastroenterologické klinice.

Číst více na https://www.fnbrno.cz/

Speciálně upravený modul pro hendikepované osoby nebo pro lidi se sníženou hybností momentálně testuje břeclavská společnost Alcaplast v brněnské Fakultní nemocnici Brno na Interní gastroenterologické klinice.

Číst více na https://www.parlamentnilisty.cz/

I když se nám to na první pohled nemusí zdát, nedostatek pitné vody trápí na naší planetě každého desátého člověka, tedy asi 783 milionů obyvatel. Podle nadace UNICEF nemá toaletu přes 2,5 miliardy lidí. Význam vody pro život na zemi si každým rokem připomínáme ve Světový den vody, který připadá na 22. března. Ke dni se připojují mnohé vodárenské společnosti i český výrobce sanitární techniky Alcaplast.

Číst více na chytré bydlení.cz

Píše se rok 2018. Dvě a půl miliardy lidí na světě přesto podle UNICEF, Dětského fondu Organizace spojených národů, nemají doma vlastní toaletu. S nedostatkem vody navíc na planetě Zemi bojuje každý desátý člověk, celkem tedy asi 783 milionů obyvatel.

Číst více na https://www.iprosperita.cz/

Bezdotyková ovládací tlačítka NIGHT LIGHT společnosti Alca plast na sebe strhla vlnu pozornosti v prestižním klání iF Design Award 2018. Třiašedesátičlenná mezinárodní odborná porota pasovala NIGHT LIGHT na vítěze v kategorii Product v sekci Koupelny.

Číst více na Technickýportál.cz

V pátek 9. března se uskutečnilo slavnostní předávání cen prestižní soutěže iF Design Award 2018. Během ní na sebe strhla vlnu pozornosti moderní bezdotyková tlačítka Night Ligh z dílny českého výrobce Alcaplast. Porota o počtu 63 odborníků rozhodla, že tlačítka jsou natolik inovativní, že si zaslouží první cenu v kategorii Product v sekci Koupelny.

Číst více na Chytré-bydlení.cz

Alca plast, s.r.o., je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě, vyrábí více než 580 výrobků – ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment. Hlavním produktem jsou WC nádrže pro zazdívání dovnitř stěny. Vytvářet výrobky, které spolehlivě fungují, splňují požadavky zákazníků a obohacují kvalitu života, je deklarovaným cílem firmy Alca plast. S její výkonnou ředitelkou Ing. Radkou Prokopovou jsme hovořili o přítomnosti i budoucnosti této společnosti.

Číst více na https://www.reportazezprumyslu.cz/

Speciálně upravený modul pro hendikepované osoby nebo pro lidi se sníženou hybností testuje společnost Alcaplast v brněnské Fakultní nemocnici. V čem spočívá jeho jedinečnost, prozradil generální ředitel Alcaplastu František Fabičovic.

Číst více na TZBINFO

Speciálně upravený modul pro hendikepované osoby nebo pro lidi se sníženou hybností momentálně testuje břeclavská společnost Alcaplast v brněnské Fakultní nemocnici. V čem spočívá jeho jedinečnost, prozradil generální ředitel Alcaplastu František Fabičovic.

Číst více na https://www.technickytydenik.cz/

Speciálně upravený modul pro hendikepované osoby nebo pro lidi se sníženou hybností momentálně testuje břeclavská společnost Alcaplast v brněnské Fakultní nemocnici. V čem spočívá jeho jedinečnost, prozradil generální ředitel Alcaplastu František Fabičovic.

Číst více na Bydlení.cz

Dne 9. 10. 2013, se žáci druhého ročníku učebního oboru Instalatér a třetího ročníku oboru Zedník, zúčastnili exkurze ve firmě Alca PLAST, s.r.o. Břeclav.

Číst více na SOŠ Vsetín

Břeclav, Praha – Důvod k radosti má vedení břeclavské firmy Alcaplast. Největší výrobce sanitární techniky ve střední a východní Evropě se probojoval mezi stovku nejlepších českých firem, kterou oceňuje společnost Comenius.

Číst více v Břeclavském deníku

Pojem v oboru sanitární techniky je firma Alca plast, s.r.o., z Břeclavi. Znají ji nejen místní, ale vlastně skoro celý svět, protože prostřednictvím šesti dceřinek exportuje do více než 40 zemí. Založena byla v roce 1998 jako rodinná společnost s českým kapitálem, dnes je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě a na trh dodává sortiment o více než 580 položkách, jako jsou ventily, sifony, žlaby, vpustě, WC sedátka a další nezbytnosti k tomu, aby se nám dobře a zdravě bydlelo.

Číst více na Prosperita Fresh time

Alcaplast nasadil laťku vysoko. Prostor dává extruzi, výzkumu, vývoji a kvalitě. Díky trigeneraci navíc chrání životní prostředí.

Číst více na TZB-info


Přibližně čtyři fotbalová hriště. Tak velká je nová výrobní hala břeclavské společnosti Alcaplast. Zkušební provoz v ní začne za měsíc.

Číst více v Týdeníku Nový život

Břeclav - Přibližně čtyři fotbalová hřiště. Tak velká je nová výrobní hala břeclavské společnosti Alcaplast. Zkušební provoz v ní začne za měsíc. Vedení firmy vyrábějící sanitární techniku nyní upíná pozornost k náboru nových zaměstnanců a přesunutí dalších strojů ze stávajících prostorů.

Číst více v Břeclavském deníku

O okurkové sezoně jako synonymu k létu rozhodně nemohou mluvit stavaři, pracující na výstavbě haly C břeclavské společnosti Alcaplast. Po pokládání střešní krytiny a pracích na vnější fasádě, které by měly být hotové na konci července, se na řadu dostaly i vnitřní prostory budovy.

Číst více na Technický týdeník.CZ

Koupelna obložená dřevem a keramikou s povrchem imitujícím břidlici dokonale zapadá do celého interiéru lovecké chaty, kterou si pro chvíle odpočinku nechali postavit manželé Radka Prokopová a František Fabičovic.

Číst více ve Světě koupelen

Alcaplast nasadil laťku vysoko. Prostor dává extruzi, výzkumu, vývoji a kvalitě. Díky trigeneraci navíc chrání životní prostředí.

Číst více na Chytré bydlení.CZ

Horká koupel přináší po náročném dni odpočinek těla i duše. Pokud se příjemně teplá voda zkombinuje s vířivými tryskami, které tělo prokrví a namasírují, jsou relaxační i léčebné účinky mnohem výraznější. Zatímco v minulosti byly hydromasážní vany doménou lázní nebo rehabilitačních center, díky pestré nabídce na trhu můžete mít vanu s tryskami doma i vy.

Číst více na Chytré bydlení.CZ

„Sehnat do firmy kvalitního a kvalifikovaného pracovníka je v České republice dnes téměř nadlidský výkon“ říká v rozhovoru František Fabičovic, generální ředitel společnosti Alcaplast.

Číst více na TN.CZ

Břeclav – Tři sta padesát milionů korun stojí nová hala břeclavské společnosti Alcaplast. Dělníci se v ní v těchto dnech vrhli už na vnitřní prostory.

Číst více v Břeclavském deníku

Břeclav – Délka žlabů přesahující půl kilometru byla potřeba k odvodnění podlahy v parkovacím domě na letišti Václava Havla v Praze.

Číst více v Týdeníku Nový život

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si šest nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Číst více v Deníku

Od vypuknutí ekomické krize uplynulo deset let. Tlak na firmy na Břeclavsku ale také v okolí, kam lidé dojíždějí za prací, se ale vrací.

Číst více v Týdeníku Nový život

Praha, Břeclav – Soutěž Ocenění českých lídrů, jejíž hlavní myšlenkou je podpora ryze českých firem s českým kapitálem a majiteli již zná své vítěze. Historicky prvním Českým lídrem kraje Praha se včera večer stala společnost Alcaplast.

Celý článek: Týdeník Břeclavsko

Ocenění Malý delfín získala v soutěži Marketér roku 2016 výkonná ředitelka Břeclavské společnosti Alcaplast Radka Prokopová.

Číst více v Týdeníku Nový život

Jako poslední v tomto školním roce nás navštívila firma Alcaplast s jejím zástupcem panem Ivo Fišerem.

Alcaplast je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě, vyrábí více než 580 výrobků – ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment. Vytvářet výrobky, které spolehlivě fungují, splňují požadavky zákazníků a obohacují kvalitu života, je cílem společnosti Alcaplast.

Číst více na SOŠU Dubno

Stavba nové haly C za 350 miliónů břeclavské společnosti Alcaplast nabírá na obrátkách.

Číst více v Týdeníku Nový život

Výkonná ředitelka společnosti Alcaplast Radka Prokopová dnes odpoledne předala pomyslné žezlo nové Manažerce roku 2016. Podívejte se, jak hodnotí svoje roční kralování v ranním vysílání Studia 6 České televize.

Více ve videu


Ve středu 5.dubna 2017 se opět po dvou letech konala přednáška pana Fišera, zástupce firmy Alcaplast. Žákům druhého a třetího ročníku oboru Instalatér ukázal novinky v oblasti sanitárních zařizovacích předmětů a jejich doplňků.

Číst více na SOU Hubálov

Špičkoví reprezentanti manažerského umu za rok 2015

Číst více


Meziroční obrat největšího tuzemského výrobce sanitární techniky se navýšil o deset procent. Z více než devíti milionů produktů, které společnost Alca plast vyrobila, šlo šedesát procent na export.Zákazníci již při výběru sanitární techniky nezohledňují pouze funkci výrobků. Důležitý je pro ně i design. Na tyto nové trendy reaguje společnost Alcaplast, která na trh uvedla novou řadu předstěnových instalačních systémů. Ta podle výkonné ředitelky společnosti Radky Prokopové přináší instalatérům jednodušší a rychlejší montáž. Pro koncové uživatele znamená tišší a kultivovanější chod WC.


Společnost Alcaplast, největší výrobce sanitární techniky ve střední a východní Evropě, uvádí na trh novou řadu předstěnových instalačních systémů. Instalatéři mohou očekávat jednodušší a rychlejší montáž, uživatelé pak tišší chod WC systému. Zakoupit si nové systémy bude možné již od poloviny října.Ocenění. Břeclavskou společnost Alcaplast výrabějící sanitární techniku vede nejlepší manažerka za rok 2015 Radka Prokopová

Číst více v Týdeníku Nový život

Představte si stavby jako je obrovský luxusní hotel ve Spojených arabských emirátech, olympijský stadion v Dubaji nebo třeba sportovní areál v Rusku či příjemné wellnes centrum v Norsku. Při návštěvě žádné z těchto staveb by vás pravdě podobně nenapadlo, že sifony, žlaby, vpusti nebo třeba WC sedátka pocházejí z původně malé rodinné firmy se sídlem v Břeclavi.


Alcaplast Hala D
Zkušební provoz ve čtvrté výrobní hale zahájila společnost Alcaplast na začátku prosince loňského roku. Nejvýznamnější novinkou je zpracovávání polystyrenu technologií, kterou na Břeclavsku nedisponuje žádná z výrobních firem.

„Interní výroba polystyrenu je dalším krokem ke zvýšení soběstačnosti a nezávislosti na externích dodavatelích, což považujeme za jednu z klíčových vlastností. Pravidelnost a spolehlivost dodávek tak budeme mít pevněji ve vlastních rukou,“ uvedl jeden z důvodů otevření nové haly generální ředitel společnosti Alcaplast František Fabičovic.


Nejstarší česká soutěž vyhlásilá vítěze potřiadvacáté.

Číst více v Deníku

Absolutními vítězi soutěže Manažer roku 2015 se stali jednatelka a výkonná ředitelka společnosti Alca plast s.r.o. Radka Prokopová a předseda představenstva a generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Ocenění a blahopřání nejlepším manažerům před čtyřmi stovkami podnikatelů a významných hostů předali zástupci vyhlašovatelů soutěže – prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Jan Wiesner a prezident České manažerské asociace Pavel Kafka. Zlatý odznak vítězům předal prezident republiky Miloš Zeman, pod jehož záštitou se soutěž koná. Desítce nejlepších manažerů pogratuloval rovněž předseda vlády Bohuslav Sobotka, který ve svém krátkém projevu ocenil význam manažerů pro českou ekonomiku a společnost vůbec.Firma Alcaplast, jeden z důležitých zaměstnavatelů na Břeclavsku, otevře dnes odpoledne pro své zaměstnance i další zájemce nové školicí středisko.