1998

Založení firmy Alcaplast jako společnost s ručením omezeným (s. r. o.).

 vzor historie 2
1999

Výrobní program se skládal pouze ze dvou výrobků – napouštěcího a vypouštěcího ventilu. Později rozšířila výrobu o umyvadlové sifony.

vzor historie 3

2000–2001

Začátek prodeje standardních řad jako jsou např.: vaničkové sifony, záchodové sedátka a vanové sifony.

vzor historie 4

2001

Společnost Alcaplast získala zlatou medaili za dvoutlačítkovou splachovací armaturu A04 na mezinárodním stavebním veletrhu SHK Brno.

vzor historie 5

2004

Moderní koupelnu si bez závěsného WC už nikdo nedokázal představit a tak na zájem trhu odpověděla i firma Alcaplast. Předstěnové instalační WC systémy této tradiční české značky umožňují nyní realizovat závěsné WC nejen v novostavbách, ale i v podmínkách panelových bytů! Mezi poslední produkty společnosti Alcaplast patří vanové sifony s napouštěním, podlahové vpusti a doplňkový sortiment.

vzor historie 6

2009

Začátek prodeje nerezových podlahových žlabů ALCA na základě vlastního patentu. Slavnostní otevření školicího střediska.

vzor historie 7

2010

V rámci slavnostního aktu předání zlatých medailí IBF, SHK Brno a ELEKTRO 2010, na Mezinárodním stavebním veletrhu v Brně, byla firmě Alca plast s.r.o. udělena Výroční cena Cechu topenářů a instalatérů ČR roku 2010, v oboru sanitární technika, za podlahové žlaby ALCA. Cena se uděluje firmám za významné činy v oboru topenářství a instalatérství, a to v ČR i v zahraničí.

vzor historie 9

2012

Otevření nové výrobní haly.

vzor historie 10

2014

Společnost Alca plast, s.r.o. zvítězila v prestižní produktově-designové soutěži Red Dot Award 2014. Významné ocenění společnost obdržela za kolekci ovládacích tlačítek FLAT v kategorii Product Design 2014.

vzor historie 11

2015

Společnost Alcaplast otevřela v Břeclavi již čtvrtou výrobní halu. Jako první firma na Břeclavsku využije novou technologii zpracovávání polystyrenu.

vzor historie 10

2016

Vítězství výkonné ředitelky Radky Prokopové v nejprestižnější manažerské soutěži v ČR a získání titulu Manažerka roku 2015 je oceněním za nastavené moderní metody firemního řízení.