0
Online katalog

  • {{ result.text }}

  • {{ result.text }}

Vzájemná spolupráce spojuje společnost Alcaplast s Úřadem práce České republiky již mnoho let, a proto k nám v nedávné době zavítaly rovnou dvě skupiny jeho zaměstnanců, které jsme provedli školicím střediskem i výrobními halami na Lanžhotské ulici. Během prohlídky měli zaměstnanci ÚP ČR možnost se seznámit s pracovními pozicemi, které nabízejí uchazečům o zaměstnání.

„Jsme samozřejmě rádi, že máme takto nadstandardní vztahy s firmou Alcaplast, která patří k velkým hráčům na trhu práce nejen v okrese, ale i v rámci republiky. Prohlídka výrobních prostor nás zaujala a těší nás, že jsme v praxi viděli, jak se ve firmě prosazuje automatizace výroby. Pro zájemce o práci není robotizace hrozbou, ale naopak příležitostí jak tyto stroje ovládat a naučit se něco nového,“ sdělil specialista monitoringu ÚP ČR Mgr. Stanislav Michlovský, který spolu s kolegy během prohlídky poznal nejnovější technologie.

Nezaměstnaných je méně

Na Břeclavsku je nezaměstnanost v současnosti 3,5 procenta. Takto nízký podíl nezaměstnaných působí problémy zaměstnavatelům, kteří častokrát řeší nedostatek pracovních sil. Alcaplast si však i v této situaci vede dobře. Nové uchazeče motivuje celou řadou benefitů a patří k nejlukrativnějším zaměstnavatelům v regionu.

„Nyní nastupují sezonní práce, takže s příchodem jara dochází k dalšímu snížení nezaměstnanosti. Díky těmto vlivům se lidé uplatňují i krátkodobě. V rámci našeho regionu je největší poptávka po zaměstnancích do strojírenství, cestovního ruchu, gastronomie či ubytovacích služeb,“ vysvětlila vedoucí oddělení trhu práce ÚP ČR Ing. Tereza Gajdušková.

Úřad práce nenabízí pouze možnost spolupráce při hledání nového zaměstnání, ale může lidem pomoci i s případnou změnou kvalifikace. Společnost Alcaplast se dlouhodobě zapojuje do projektu POVEZ II, který je určen na podporu vzdělávání a zvyšování odbornosti zaměstnanců.