V pořadí čtrnáctý ročník soutěže EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje má své vítěze. Nejprestižnější ocenění podnikatelů obdrželi Radka Prokopová a František Fabičovic, majitelé břeclavské společnosti Alcaplast, která je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě.

Výsledky krajského kola mezinárodní soutěže, jejímž cílem je najít nejlepší podnikatele a motivovat další generace, vyhlásili organizátoři v úterý 19. února v Brně.

„Vítězství v takto prestižní soutěži si velmi vážíme a doufáme, že naše práce bude i nadále motivovat začínající podnikatele v realizaci jejich snů. Podnikání není vždy jednoduchá záležitost, ale výsledné úspěchy stojí za to,“ poděkovala výkonná ředitelka a spolumajitelka společnosti Radka Prokopová.

Jednotlivé kandidáty vybrala odborná porota složená především z vítězů předchozích ročníků na základě předem zaslaných nominací. Rozhodující pro výběr kandidátů byl zejména podnikatelský příběh, poctivost a bezúhonnost. Soutěž EY Podnikatel roku pokračuje národním kolem, jehož výherce bude reprezentovat Českou republiku ve světovém finále v Monte Carlu.

Tisková zpráva Podnikatel roku 2018

Foto: Václav Šálek