Přiblížit technické obory budoucím absolventům základních škol a poukázat na možnosti uplatnění se na trhu práce v regionu. S takovým cílem se opět účastnila i naše společnost Alcaplast projektu s názvem Břeclavský fortel. 8. listopadu 2018 jej také letos pohostil břeclavský Dům školství.

„Jsem moc rád, že jsme měli možnost prezentovat Alcaplast jako budoucího zaměstnavatele, který nabízí uplatnění pro žáky a studenty širokého spektra nejrůznějších – především technicky zaměřených – oborů,“ nechal se slyšet vedoucí marketingového oddělení společnosti Petr Neumann.

Jak dodal, řada mladých lidí se zajímala také o letní brigády nebo stáže při studiu. „Fortel jsme využili také k setkání se zástupci škol, s nimiž spolupracujeme. Moc nás těší, že jsme společně začali vymýšlet další nové projekty,“ prozradil Neumann.

U stánku společnosti Alcaplast si žáci mohli svoji šikovnost vyzkoušet například ve smontování sifonu. „Zajímavé bylo i sledovat, zda uhodnou, k jakému výrobku paří jednotlivé vystavované části,“ doplnil vedoucí marketingu.