Již poosmé vybírala porota vítěze soutěžního klání Řemeslo / Skill. Svoje síly na vysokomýtském náměstí Přemysla Otakara II. poměřilo na osmašedesát žáků z více než dvaceti škol z České republiky, Slovenska a Maďarska. Naše společnost Alcaplast u toho samozřejmě nemohla chybět.

„Akce se tentokrát konala v termínu od 18. do 20. září 2018, z čehož 19. a 20. září soutěžilo pět dvoučlenných družstev v pro nás zajímavé kategorii Instalatér. První místo si z ní odnesli domácí. A to učni tamní Vyšší odborné školy stavební a Střední školy stavební,“ prozradil školitel Alcaplastu a zároveň porotce soutěže Ivo Fischer.

Jak dodal, stánek Alcaplastu s produkty a novinkami pro letošní rok, který na vysokomýtském náměstí již tradičně vystavěl, navštívily za pouhé tři dny konání akce desítky lidí.

I v letošním roce se soutěžilo v profesích zedník, obkladač, instalatér, montér suchých staveb a truhlář. Důležitou součástí tohoto tak zvaného stavařského svátku byla také prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních a studijních oborů s praktickými ukázkami řemesel.