Dva po sobě jdoucí dny se naše společnost Alcaplast otevřela veřejnosti. Den otevřených dveří pro školy, který uspořádala v pátek 21. září, navštívilo na 400 studentů a více než 30 učitelů. Akce, již zaštítil svým jménem hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek i Okresní hospodářská komora Břeclav, vznikla s cílem motivovat žáky učňovských oborů setrvat i po závěrečných zkouškách u těchto profesí, a zároveň představit studentům středních odborných škol a gymnázií možnosti dalšího uplatnění ve výrobní společnosti.

„Učni a studenti měli neopakovatelnou příležitost nahlédnout do výrobních hal, přichystali jsme si pro ně prezentaci společnosti a jejích výrobků, a především jim představili dvě soutěže, které jsme připravili speciálně pro tuto příležitost,“ prozradila výkonná ředitelka Alcaplastu Radka Prokopová s tím, že více informací se zájemci mohou dozvědět na webových stránkách www.alcaplast.cz/soutez a www.alcaplast.cz/podpora-skol.

Následující den se naše společnost otevřela široké veřejnosti. Pomyslnou slavobránou z červenobílých balónků prošlo do výrobních areálů v Lanžhotské ulici v Břeclavi na 800 lidí. „Naším cílem bylo ukázat, že jsme moderní firma s vysokým stupněm robotizace zejména v nejnovější hale C. Pokud vás naše společnost zaujala a rádi byste u nás pracovali, neváhejte a kontaktujte personální oddělení přes webové stránky www.alcaplast.cz/kariera,“ vyzval generální ředitel Alcaplastu František Fabičovic, který se odpoledne osobně zúčastnil.