Speciálně upravený modul pro hendikepované již patří Interní gastroenterologické klinice Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích. Modul, který zde společnost Alcaplast dlouhodobě testovala, v pondělí 9. dubna 2018 oficiálně předal její generální ředitel František Fabičovic.
„Z hodnotící zprávy nemocnice vyšlo používání modulu velmi pozitivně, což nás potěšilo. Rozhodli jsme se, že jej oddělení darujeme,“ překvapil ředitel Fabičovic.
Předání modulu se zúčastnil také ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus a přednosta Interní gastroenterologické kliniky Jiří Dolina.
„Nedávno jsem sám prodělal operaci kyčelního kloubu, proto vím, jak náročné je potýkat se se ztíženým pohybem,“ nechal se slyšet ředitel Kraus.
Modul pro hendikepované osoby nebo pro lidi se sníženou hybností je osazený elektrickým lineárním pohonem, který umožňuje nastavovat výšku toalety v rozmezí až třiceti centimetrů.
„Zařízení má nosnost čtyři sta kilogramů. Což je výrazně více než u konkurence. Součástí modulu jsou také dvě sklopná madla s integrovaným elektronickým ovládacím panelem. S jeho pomocí lze toaletu posunovat nahoru a dolů při plném zatížení, ovládat splachování, nebo si v případě potřeby přivolat pomoc personálu nemocnice,“ doplnil ředitel Fabičovic.