Co je BIM?

Jdeme s dobou, která se za posledních několik málo let neuvěřitelně rychle odvíjí. BIM v ní hraje nepostradatelnou a jedinečnou roli. Posouvá totiž hranice projektování.
BIM je proces. Je to způsob modelování budov prostřednictvím informací a vlastností jednotlivých prvků.
BIM znamená spolupráci mezi všemi zúčastněnými stranami. Je to sdílená platforma návrhu a jeho konstrukce se všemi potřebnými informacemi a vlastnostmi, které jsou měřitelné, ověřené, aktuální, dynamické a opakovatelně využitelné. Především je to ale jistá budoucnost stavebnictví.

Přínosy BIM

  • Kvalitnější projekt
  • Vzrůstající produktivita a efektivnost
  • Kratší doba potřebná pro schválení návrhu a případných změn
  • Obsahuje vizualizace, simulace a analýzy
  • Úspora vynaložených finančních prostředků

Ve spolupráci se společností BIM Project vytváříme pro naše produktové řady BIM objekty. Aktuálně nabízíme BIM objekty pro architektonické aplikace Archicad a Revit.

Plugin Alcaplast od BIM Project

Zjednodušeně řečeno, jedná se o alternativu tištěného katalogu, který je přístupný kdykoliv a odkudkoliv, stačí plugin instalovat do projekčního programu a pak už jen mít připojení k internetu.

Plugin vám zpřístupní logicky strukturovaná data technického listu, se kterými je možné pracovat, především je jednoduše vkládat do projektu jedním kliknutím.

Se změnou vlastností konstrukčního prvku není třeba znát vhodný produkt, plugin sám nabídne hned několik odpovídajících variant.

Autodesk Revit  Archicad (win)  Archicad (mac)